Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Usine Gerflor

Výroba: omezit naši uhlíkovou stopu

Naše výroba, která je z hlediska životního prostředí důležitou součástí životního cyklu výrobku, se v průběhu let vyvíjela tak, aby omezila uhlíkovou stopu našich provozů.

Naše strategie? Rozvíjet místní výrobu s cílem omezit dopravu, snížit spotřebu energie v našich továrnách a nechat je certifikovat, aby se jejich provoz neustále zlepšoval.

Upřednostňování místní produkce

Společnost Gerflor se zavázala k označení „Made in France“ a má ve Francii silné kořeny. Díky tomu, že pracujeme co nejvíce v dané lokalitě, snižujeme dopad uhlíku z energeticky náročné dopravy.

Ve Francii tedy máme:

 • 6 z 19 továren po celém světě
 • 1900 zaměstnanců z celkového počtu 4200
 • 2 logistické platformy
 • 2 střediska pro výzkum a vývoj
 • 1 integrované designové studio
Made in France
Snížení spotřeby energie v našich továrnách

V posledních letech jsme výrazně snížili spotřebu energie v našich výrobních závodech díky několika opatřením:

 • Více energeticky účinných průmyslových zařízení pro vytápění a chlazení ve všech našich francouzských závodech (Tarare, Saint-Paul-Trois-Châteaux, Grillon). K poklesu spotřeby vody v těchto zařízeních tak do značné míry přispělo používání uzavřených chladicích systémů: z 1,5 milionu m3 ročně na 0,25 milionu od roku 2000!
 • Výrobní linky s nižší energetickou náročností , jejichž součástí jsou ty nejlepší postupy pro optimalizaci energetické účinnosti. Například nová „dvoumetrová“ linka na role v našem závodě Saint-Paul-Trois-Châteaux snížila spotřebu o 30 %.
 • Přechod na 100% zelenou elektřinu certifikovanou ve všech našich vodních elektrárnách.
 • Více a více elektrických vozidel místo dieselových nákladních automobilů. Například v roce 2019 byly v našem závodě Saint-Paul-Trois-Châteaux všechny dieselové návěsy používané k manipulaci nahrazeny elektrickými tahači a v Tarare jsou od roku 2022 veškerá manipulační vozidla elektrická.
Usine Gerflor
Směřování ke stále příkladnějším továrnám

Obecněji řečeno, zahájili jsme politiku neustálého zlepšování provozu našich závodů. Všechny naše závody jsou tedy certifikovány:

 • ISO 9001 pro kvalitu
 • ISO 14001 pro životní prostředí
 • ISO 50001 pro energie

V naší činnosti se zaměřujeme zejména na pracovní komfort našich zaměstnanců v továrně, a to pomocí:

 •  optimalizované akustické vlastnosti pro všechny nové průmyslové projekty: například nová výrobní linka v naší továrně v Tarare využívá nejmodernější dostupné technologie z hlediska odhlučnění.
 • Zařízení  pro čištění spalin k zajištění minimálního dopadu na prostředí
Production Gerflor

Další fáze životního cyklu našich výrobků

Gerflor po vašem boku
Služby

Máte nějaké pochybnosti, otázky nebo rady týkající se vašeho projektu? Obraťte se na týmy společnosti Gerflor, které vám poskytnou tu nejlepší podporu pro vaše potřeby.

Kontaktujte nás
Contact Gerflor

Gerflor, to nejlepší řešení pro vaše podlahy

Skupina GERFLOR navrhuje, vyrábí a prodává inovativní, dekorativní, ekologicky odpovědná a kompletní řešení pro flexibilní podlahy, vinylové dlaždice pokládané na klip nebo pomocí lepidla, vinylové role, od pokládky až po konečnou úpravu, abyste si tak mohli vybavit váš obytný prostor: podlahy do ložnic, podlahy do dětských pokojů, podlahy do kuchyní, podlahy do koupelen atd.

Sortiment výrobků, který splňuje specifické potřeby jednotlivých tržních aplikací. Vždy více inspirace, pohody, bezpečnosti, výkonu a návratnosti investic. Architektura, dekorace, sport, technika.

This option will filter the result to display only products that are currently available in stock.